NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Czy ceny mieszkań deweloperskich rosną

2016-11-10 14:09:05

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.

Ceny mieszkań, z okresowymi wahaniami, pozostają na stabilnym poziomie od 2013 roku. Rok 2016 szczególnie pod tym względem się nie różni. Podobnie jest też w przypadku naszych inwestycji. Jeśli występują zmiany nie są znaczące i najczęściej wynikają ze strategii sprzedaży. Obniżki cen spowodowane są np. wprowadzeniem ograniczonej promocji, a podwyżki stawek zdarzają się z uwagi na szybko kurczącą się ofertę w danym projekcie. Wahania cen w poszczególnych inwestycjach zwykle zamykają się w przedziale 100 do 500 zł/mkw.

Michał Sapota, prezes zarządu Murapol S.A.

Ceny oferowanych przez Grupę Murapol mieszkań utrzymują się na względnie stałym poziomie. Wzrosła natomiast w ostatnim czasie średnia stawka ofertowa w skali inwestycji całej Grupy. Jest to efektem wprowadzenia do sprzedaży mieszkań, które ze względu na lokalizację, oferowane są w nieco wyższych cenach niż pozostałe projekty. Mam na myśli inwestycje: Murapol Parki Warszawy, Murapol Apartamenty Słubicka we Wrocławiu oraz Murapol Śląskie Ogrody w Katowicach.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.

Ceny oferowanych na rynku mieszkań zmieniają się wraz z zaawansowaniem prac w poszczególnych inwestycjach. Klienci mogą korzystać z najniższych cen i najlepszych okazji do zakupu na wczesnych etapach realizacji osiedli. Mieszkania z naszego portfolio bardzo szybko znajdują nabywców. W gotowych projektach są dostępne tylko pojedyncze oferty.

Krzysztof Foder, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska

Od początku roku ceny mieszkań w naszych inwestycjach nie wzrosły. Atutem naszych projektów jest zachowanie równowagi pomiędzy wysoką jakością rozwiązań architektonicznych i materiałów oraz lokalizacją a ceną. Jesteśmy w stanie zaoferować na konkurencyjnych warunkach bardzo funkcjonalne mieszkania i ponadstandardowe rozwiązania, jak panoramiczne okna, czy formę wykończenia części wspólnych.  

Yael Rothschild, prezes zarządu Mill-Yon Gdańsk

Ceny mieszkań, które oferujemy w projektach Mill-Yon nie uległy w tym roku zmianie.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

Biorąc pod uwagę satysfakcjonującą sprzedaż w pierwszych trzech kwartałach tego roku postanowiliśmy podnieść ceny mieszkań w inwestycji Na Sokratesa, która realizowana jest na warszawskich Bielanach w pobliżu stacji metro Młociny. Ceny w tej lokalizacji wzrosły o ok. 2-3 proc. Wzrosły również ceny wybranych mieszkań oferowanych w ramach programu MdM w inwestycji Monte Verdi, którą prowadzimy w dzielnicy Włochy przy ulicy Popularnej w Warszawie z 6353 zł/mkw. do kwoty 6433 zł/mkw.

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.

Ceny mieszkań w naszych inwestycjach utrzymują się na stabilnym poziomie z niewielką tendencją wzrostową. Cały czas obserwujemy sytuację na rynku i dostosowujemy ofertę do aktualnych preferencji nabywców. Posiadamy bardzo szeroką, zdywersyfikowaną ofertą mieszkań w 12 inwestycjach we Wrocławiu. Klienci mogą liczyć na ciekawe promocje, jak wykończenie pod klucz w cenie, sprzęt AGD w prezencie, miejsce postojowe gratis lub upusty sięgające nawet 20 tys. zł.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO Classic

W tym roku nie podnosiliśmy stawek ofertowych mieszkań, ale widoczny jest wzrost cen transakcyjnych, ponieważ klienci akceptują rabaty na niższym poziomie. Z tego względu rozważamy podwyższenie cen o około 2 proc. w kolejnych etapach projektów.

Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży Red Real Estate Development

Ceny mieszkań w naszych projektach utrzymują się od początku roku na podobnym poziomie. W poznańskim Red Parku proponujemy gotowe mieszkania, które teraz można kupić z rabatem do 10 tys. zł. W warszawskim Alpha Parku mamy duży wybór lokali w programie MdM. We wrocławskim osiedlu Nowa Papiernia Ultra Nova oferujemy wykończenie soft loftu, czy apartamentu w cenie nieruchomości i bezpłatną pomoc stylisty wnętrz.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska

Zgodnie z naszą polityką nie dokonywaliśmy żadnych systemowych korekt cennika inwestycji wycenionych i znajdujących się już w sprzedaży. Tworząc cenniki w kolejnych fazach inwestycji wieloetapowych również nie szukamy koniunkturalnych, krótkookresowych podwyżek, starając się zachować podobny przedział stawek, jak ceny niedawno ukończonych mieszkań.

Michał Świderski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Marvipol Development  

W bieżącym roku ceny mieszkań w naszych inwestycjach pozostały niezmienne. W każdym miesiącu dział marketingu przygotowuje dedykowaną ofertę specjalną, w ramach której klienci mogą nabyć mieszkania w promocyjnej cenie. Do mieszkań dodawane są np. bonusy, takie jak miejsce postojowe w cenie mieszkania lub wybrany pakiet wyposażenia wnętrz.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A. 

Ceny mieszkań w inwestycjach J.W. Construction są zawsze konkurencyjne. Staramy się ich nie podwyższać, choć czasem jest to konieczne z powodu wzrostu kosztów budowy. Zawsze na początku sprzedaży ceny mieszkań są niższe, a w miarę zaawansowania prac budowlanych nieznacznie rosną.  

Katarzyna Pietrzak, Senior Marketing Manager w Nexity Polska

Staramy się utrzymywać ceny mieszkań w naszych inwestycjach na stałym poziomie. Jeżeli stawki ofertowe ulegają zmianie, to nieznacznie. Podczas Dni otwartych  przygotowujemy specjalne promocje cenowe, dzięki którym można kupić mieszkania w najniższych cenach.

Marcin Mielcarz, wiceprezes zarządu Grupy Inwest

Średnia cena mieszkań w naszych inwestycjach kształtuje się na poziomie 6900 zł/mkw. i przez ostatnie trzy kwartały nie zmieniała się znacząco. Prowadzimy obecnie 7 inwestycji w różnych lokalizacjach i stopniu zaawansowania. Mieszkania w budynkach, których ukończenie planujemy jeszcze w 2016 roku są nieco droższe niż lokale w projektach, które będą gotowe w czwartym kwartale 2017 roku. Kolejną determinantą, która wpływa na wysokość stawek jest wielkość budynku. W kameralnych inwestycjach mieszkania są nieznacznie droższe niż w większych. W każdej z naszych warszawskich inwestycji oferujemy lokale w cenach promocyjnych od 5990 zł/mkw.

Lidia Fedorczuk, manager sprzedaży w Atlas Estates

W inwestycji Apartamenty Krasińskiego II, w budynku zlokalizowanym w zacisznym zakątku zielonego Żoliborza projektu architektów z pracowni Kuryłowicz & Associates mieszkania dostępne są w cenie od 7970 zł za mkw. W tym roku stawki nie zmieniły się.  

Beata Białopotocka, pełnomocnik zarządu ds. sprzedaży Awbud Developer

W tym roku średnie stawki ofertowe mieszkań w naszych inwestycjach spadły.

Monika Zabłocka, reprezentująca Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego

Ceny oferowanych przez nas mieszkań utrzymują się stale na podobnym poziomie.

Mirosław Łoziński, prezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa

W pierwszych trzech kwartałach 2016 roku ceny mieszkań w naszych projektach uległy kosmetycznym zmianom i przewidujemy, że w kolejnych miesiącach sytuacja również będzie pod tym względem stabilna. Przygotowując i planując poszczególne projekty zawsze bardzo dokładnie ustalamy ich całkowity budżet. Po analizie wszystkich czynników związanych z przygotowaniem inwestycji precyzyjnie wyznaczamy poziom cen. Duży nakład pracy na etapie gwarantuje, że w późniejszym okresie nie musimy drastycznie zmieniać stawek. Niewielkie korekty cen mieszkań, realizowanych w ramach kolejnych etapów naszych inwestycji, wynikają z wycen gruntów oraz konieczności przygotowania zróżnicowanej infrastruktury zewnętrznej.

Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ Investment

Od początku bieżącego roku średnia cena mieszkań w naszych inwestycjach w Krakowie wzrosła o około 150 zł za mkw., a w katowickich projektach o około 100 zł/mkw.   

Opracowanie:

Kamil Niedźwiedzki, analityk serwisu Dompress.pl

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: